Zeleň v ložnici
Jsou lidé, kterým stačí ložnice v podobě jakékoliv postele uprostřed nějaké místnosti, kde se na pár hodin uloží a pak si jdou zase po svých. A jsou jiní, kteří ji chtějí mít co nejvypiplanější, dokonalou do posledního detailu.
A jsou mezi námi i tací, pro které není myslitelné nic jiného než . Tedy ložnice, v níž i něco roste. A tím něčím rozhodně nemyslím plíseň na zdech.
A když člověk vybírá do své ložnice vhodnou zeleň nebo když ho dodatečně napadne zaobírat se myšlenkou, zda vůbec zvolil správně, zda mu ta vegetace je ku prospěchu nebo alespoň neškodí, nejednou mu to nedá spát.
Protože poskytují mu tam tyto rostliny jenom a pouze kyslík, který je pro náš život zapotřebí? Vždyť přece existuje i rostlinstvo jedovaté a jeden nikdy neví, co by toto mohlo naopak zapříčinit.
A nakonec tak nezbývá než si odpovědět na otázku, které z nabízejících se rostlin jsou ty pravé. Které jsou ty, jež člověku prospívají, jež lahodí oku a zároveň ani samy nestrádají v oné místnosti.
A jaké rostliny že byly odborníky shledány jako ideální nebo aspoň vhodné do ložnice?
a) Tchýnin jazyk, jenž prý přímo dokonale odstraňuje nežádoucí toxické látky jako benzen, formaldehyd a trichlorethylen a zároveň se mu daří i v místnosti s menším množstvím světla.
b) Aloe vera, jež také bojuje se škodlivinami ve vzduchu a v noci uvolňuje hodně kyslíku.
c) Zelenec, který také čistí vzduch a mimo to je i hodně dekorativní a oplývá krásně zbarvenými listy a nežádá si nijakou mimořádnou péči.
d) Břečťan, jenž odstraňuje ze vzduchu tolik škodlivin, že je vysloveně prospěšný i alergikům.
e) Fíkus benjamin, jenž účinkuje podobně jako zelenec, ovšem hodí se spíše do větších místností, protože si žádá víc prostoru a světla.
f) Jasmín se svou sladkou příjemnou vůní, jež je doporučována do všech místností používaných k relaxaci, protože mimo jiné podporuje kvalitnější spánek.
S těmito rostlinami může být ložnice dokonalá. To ovšem jenom pokud tato nepatří někomu jako já. Kterému by při běžné péči uschnul snad i kaktus.